Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wybory2018/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Głosowanie w wybranym lokalu wyborczym


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wybory2018/templates/wybory2018v1/functions.php on line 185

Jeżeli jesteś wyborcą niepełnosprawnym, możesz głosować osobiście w lokalu wyborczym w Twoim obwodzie głosowania. Możesz także głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, w tym także w lokalu dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych na obszarze Twojej gminy.

W tym celu powinieneś złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy, w której stale zamieszkujesz.

Musisz jednak pamiętać, że w wyborach samorządowych dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania w gminie, w której stale mieszkasz, możliwe jest wyłącznie na obszarze okręgu wyborczego właściwego dla miejsca stałego zamieszkania.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy na obszarze Twojego okręgu wyborczego nie ma siedziby obwodowej komisji wyborczej przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych - wtedy możesz złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w obwodzie głosowania w innym okręgu wyborczym, ale tylko na terenie gminy, w której na stałe mieszkasz.

Wniosek składa się w urzędzie gminy najpóźniej w 5 dniu przed dniem wyborów.