Wykaz obywateli musi zawierać czytelnie wpisane: imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, numery ewidencyjne PESEL oraz własnoręczne podpisy obywateli, udzielających poparcia.
Z treści nagłówka wykazu obywateli musi jednoznacznie wynikać, że złożone przez nich podpisy oznaczają poparcie dla utworzenia konkretnego komitetu wyborczego.
W nagłówku musi zatem znaleźć się nazwa komitetu oraz sformułowanie:
„utworzonego w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządzonymi na dzień …….. 2018 r.” (tu należy wstawić datę wyborów)
Prawo do udzielenia poparcia dla utworzenia komitetu wyborczego mają wszyscy wyborcy - bez względu na miejsce stałego zamieszkania.
Adres zamieszkania obywateli, podany w wykazie, musi obejmować nazwę miejscowości oraz nazwę ulicy i numer domu oraz mieszkania. Podawanie kodu pocztowego nie jest konieczne.
W miejscowościach, w których nie ma ulic, konieczne jest wpisanie numeru domu. Podanie numeru lokalu dotyczy tylko budynków wielorodzinnych.
W rubryce „Adres zamieszkania” można posłużyć się powszechnie używanym i jednoznacznie rozumianym skrótem nazwy miejscowości, jeżeli inne dane dotyczące adresu zamieszkania (nazwa ulicy, numer domu, numer lokalu) zostały podane zgodnie z wymaganiami.
Dopuszczalne jest również wpisanie w rubryce „Adres zamieszkania” odnośnika do adresu w pozycji bezpośrednio wyżej, pod warunkiem, że osoby wymienione w tych pozycjach zamieszkują pod tym samym adresem.